theloan.co.il

הלוואות למורים - חינוך להשקעה בטוחה


הלוואות מורים
מוסדות בנקאיים וקרנות חוץ בנקאיים מכירים בעובדה ששכר המורים הוא שערורייתי , לכן באים לעזרתם בעזרת שורה של הלוואות מסוגים שוניםעם שכר שנתי של כ-18 אלף דולר לשנה (18 דולר לשעה בממוצע בחטיבות הביניים, 23 בתיכונים, וכל זאת לבעלי וותק של למעלה מ-15 שנות הוראה!!!) נמצאים המורים בישראל במקום הנמוך ביותר מבין הסקר של מדינות OECD, שבודק למעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם, בכללן תורכיה ומדינות מזרח אירופה.

למעשה, אפילו אחרי תחילת היישום של תוכנית "אופק חדש" (שיישומה המלא צפוי להתרחש אחרי שנת 2013 בלבד) הפרמטר היחיד בו המורים הישראלים דווקא "מצטיינים" הוא כמות שעות העבודה- יותר מ1000 שעות שנתיות, המקום השני בכל המדינות שנבדקו!!! כחלק מן הניסיון להקל ולו במעט על תנאי ההעסקה הקשים ביותר של המורים בישראל, נחלצו ארגוני המורים, גופים פרטיים והמדינה לארגון
הלוואות למורים בתנאים מועדפים.


בנקאי? מדיני? פרטי? של מי ההלוואה

משרד האוצר מבצע כל שנה מכרז להענקת מגוון הלוואות למורים, כאשר נכון לכתיבת שורות אלה (2011) הזוכה הוא בנק דיסקונט. עם זאת, לא מדובר על הלוואות בנקאיות רגילות: האוצר למעשה יוצר מצב בו תנאי הלוואה אלו הרבה יותר טובים מתנאי ההלוואות הדומות בשוק.

כמה סוגים של הלוואות נפוצות, הניתנות (לפי התנאים המפורטים להלן) לכלל המורים בישראל, על בסיס זכאות חד פעמית/תקופתית:

הלוואת רווחה- עד לגובה של כ-8 אלף ₪, בזכאות תמידית (כלומר ברגע שתסיימו להחזיר את ההלוואה הקודמת, תוכלו לקחת הלוואה חדשה). ההלוואה בסכומים אלו ניתנת ללא כל צורך בהוכחה (מלבד היותכם מורים במערכת החינוך הישראלית) ובריבית נמוכה מאוד, נכון להיום פחות מחצי אחוז. לעיתים תינתן הלוואה בסכומים גבוהים יותר (עד 18 אלף ₪), בכפוף להגשת מסמכים ואישור הבנק.

הלוואות מותנות- מיועדות לסטודנטים להוראה, כאשר גובה ההלוואה עומד על 4.500-10000 ₪ בריבית שנתית של 3%, ואת ההחזרים יש להתחיל לשלם רק שנה לאחר סיום ההלוואה.

במידה ותסיימו את הלימודים בהצלחה ותשתלבו כמורים במשרד החינוך, ההלוואה תהפוך למענק.

הלוואות נוספות בסבסוד משרד האוצר- בסכום כולל של עד 30 אלף ₪ למורה בפעימה אחת, ניתן לקבל עבור צרכים נוספים כגון שיפוץ, עזרה לילדים (בכפוף להוכחת צורך בתשלום שכר לימוד/ צרכים אחרים בחינוך ילדכם), נישואים או רכישת דירה (אך ורק אם אין ברשותכם נכס קיים).


מה המורים יכולים לקבל

הלוואות חוץ בנקאיות כמו גם הלוואות בנקאיות רבות מוצעות בייחוד לציבור המורים בגלל כמה סיבות שהופכות אתכם, עובדי ההוראה, ללקוחות מאוד נחשקים כלווים:

  • התארגנות חזקה- ארגון המורים מצליח לייצג כמות מספקת של לקוחות כדי לזכות ב"זכות מיקוח". כך לדוגמא מציע ארגון המורים הלוואה בתנאים מועדפים מאוד בבנק דיסקונט (עד ל50 אלף ₪) לפותחים חשבון בבנק.
  • ביטחון- קרן הפנסיה שלכם מספקת ערובה מצויינת לתשלום ההלוואה.
  • שכר קבוע וביטחון תעסוקתי


.משמעות הנקודות הללו עבורכם היא להמשיך ולחפש הלוואות נוספות גם מחוץ לכמות המוצרים המסובסדת המוגבלת של משרד האוצר. מסקר אישי שביצענו מבין מסלולי הלוואות בנקאיות מומלץ לבדוק מה יש לבנק הלאומי ולבנק יהב להציע. מבחינת הלוואות חוץ בנקאיות, מומלץ לבדוק את חברת כ.א.ל.


מספר רפורמות לשדרוג שכר המורים יצאו לאחרונה לפועל , אל השדרוג מותנה בתוספת שעות מצד המורים. מה שאומר שחלק גדול מכספם יילך על מטפלות וצהרונים לילדים שלהם

 

 31/05/2011    theloan.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theloan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 theloan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הלוואות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הלוואות
מחפשים מידע על הלוואות חוץ בנקאיות? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם גופים אמינים ומובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סכום ההלוואה:
האם חשבונך בבנק מוגבל ?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!