theloan.co.il

הלוואות ללא ריבית - ייתכן?הלוואה ללא ריבית, נשמע מוזר לא? תתפלאו לא מעט מקומות מוכנים להעניק לכם אחת כזו, רק תבחרו במסלול הנכון ותהנו מהלוואה שקטההלוואות ללא ריבית הן לא רק דרך מצויינת לקבל מימון למגוון רחב של מטרות. הלוואות ללא ריבית הן למעשה גם סוג של סבסוד ועזרה אלטרואיסטית.

בשורות הבאות נסביר טענה זו לגבי הלוואות ללא ריבית, נציין כמה מקורות של הלוואות ללא ריבית, מהם ההליכים השונים לקבלת הלוואות ללא ריבית וכו'.


הלוואות ללא ריבית- סוג של מלגההלוואות ללא ריבית

כסף מאבד את ערכו כל הזמן, או במילים אחרות הכסף של היום שווה יותר מהכסף של מחר. לתופעה אוניברסלית זו כמה סיבות.

הראשונה היא אינפלציה: למעט מקרים נדירים מאוד, כל סוג מטבעה עובר כל הזמן תהליכים אינפלציוניים, כלומר מאבד מערכו אט אט (חשבו רק על כך שלפני 20 שנה 4 אלף ש"ח היה שכר מעל לממוצע במשק, ואילו היום אותו סכום הוא כמעט שכר המינימום במשק).

הסיבה השניה והחשובה יותר היא העובדה שכסף, או הון בלשון הכלכלה, הוא למעשה אמצעי יצור.

במילים אחרות, כסף עושה כסף (ניתן להשקיע את הכסף ולהפוך אותו ליותר כסף), מה שאין כן כסף שמצוי מתחת לבלטה או מלווה ללא ריבית.

מסיבה זו, וכדי לכסות את ההפסדים הנגרמים למלווה כתוצאה מחוסר שימוש בכסף לאורך זמן, בכל הלוואה נקבעת ריבית.

הריבית יכולה להיות מחושבת במגוון אופנים, ויכולה להיות קבועה או משתנה בהצמדה למגוון רחב של מדדים, אולם בכל מקרה מדובר באחוז מסויים לפרק זמן מסויים (בדרך כלל שנה) שיש להחזיר בנוסף לסכום ההלוואה המקורי (הקרן).

לפי מה שהסברנו לעיל, הלוואות ללא ריבית הן למעשה מענק או מלגה על גובה הריבית שהיינו משלמים אילולא היו אלה הלוואות ללא ריבית.

מסיבה זו הלוואות ללא ריבית, שהן למעשה קרן מתכלה (בגלל האינפלציה וחוסר הריבית שתגדיל את סכום הכסף במסגרת קרן הלוואות ללא ריבית, עם הזמן ערך הכסף ישחק (ירד)).

לכן תובן התופעה הכוללת של הלוואות ללא ריבית, שניתנות כדרך של סיוע לפי מגוון קריטריונים קבועים מראש על ידי הגוף מעניק ההלוואה.


הלוואות ללא ריבית- מסגרות נפוצות

כאמור קיימות קרנות רבות של הלוואות ללא ריבית, כאשר סכום ההלוואה נע בין כמה אלפי שקלים בודדים עד מאות אלפי שקלים. וועדי עובדים שונים, ביניהם וועד העובדים של האוניברסיטאות, התאחדות המורים, וחלקים מסויימים של ההסתדרות מעניקים הלוואות ללא ריבית לצורכי שכר לימוד, ולעיתים לקניית דיור.

בנוסף, גמ"חים של עמותות שונות מעניקים הלוואות ללא ריבית במצבים של צורך סוציאלי (ירידה פתאומית בהכנסה, חשבונות רפואיים וכו').

משרד הבטחון מעניק ליוצאי יחידות קרביות אפשרויות הלוואה בריבית מופחתת או אפסית. בדרך כלל ההלוואות מחולקות לפחות ל20 תשלומים, כאשר מועד תחילת התשלום מתחיל בטווח מיידי עד 3 שנים לאחר ההלוואה. עם זאת, בדרך כלל פריסת התשלומים של הלוואות ללא ריבית נמוכה יותר מאשר בהלוואות מקבילות בריבית מלאה. 


הלוואות ללא ריביות מקובלות בקרב המוסלמים , שם הקוראן אוסר על קבלת ריבית, וגם בקרב מדינות חלשות, כדי לעודד יזמות ופיתוח אצל האזרחים
17/10/2010    theloan.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theloan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 theloan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הלוואות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הלוואות
מחפשים מידע על הלוואות חוץ בנקאיות? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם גופים אמינים ומובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סכום ההלוואה:
האם חשבונך בבנק מוגבל ?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!