theloan.co.il

הלוואות- מדוע יש תנאים לקבלת הלוואות ומה הם?


הלואות

המשבר הכלכלי רק חידד את ההכרה שהלוואות הן דבר נחוץ, אם מטילים תנאים איכותיים כדי לקבל אותן

סקר שערך הבנק הפדרלי האמריקאי במאי 2010 גילה שיותר מ-70 אחוז מהבנקים החמירו את תנאי מתן הלוואות לעסקים קטנים, ורוכשי נדל"ן. החמרת התנאים באה בעקבות המשבר הכלכלי שתקף את העולם בכלל וארה"ב בפרט, משבר אשר נבע מהקלות בה אנשים יכלו לקבל הלוואות, למרות שכלל לא היו יכולים להחזיר אותן.
 
הדיון על תנאי מתן הלוואות מכל סוג שהוא ללווים, הוא איננו רק דיון כלכלי אלא דיון עם חשיבות חברתית עצומה. הקשחת תנאי ההלוואות פוגעת ביכולת של אנשים לפתוח עסק, לרכוש דירות, לממן לימודים לילדיהם, ובמובן רחב יותר, הקשחה זו פוגעת ביכולת של השוק לחזור ולצמוח (כאשר ישנה החמרה בתנאים לקבלת הלוואות, הכסף נשאר בבנק ואנשים לא יכולים להשתמש בו וכך לא נכנס כסף חדש לשוק). זו אחת הסיבות שבמהלך המשבר נשמע ביקורת חריפה על
בנקים בארה"ב שבמקום להקל את התנאים הם מקשיחים אותם.

הערת אגב, אחת הסיבות שבגינה לא היה משבר הלוואות בישראל היא, שהתנאים לקבלת הלוואות הם מאוד קשים והבנקים לא ששים לתת הלוואה לכל דורש.
 

התנאים לקבלת הלוואות
 
כל בנק או מוסד חוץ בנקאי שמעניק הלוואות, מבקש מהלווה 2 דברים:
 
להציג ערבויות/ערבונות – אלו יכולות לבוא בדמות חתימה של קרובי ומשפחה או חברים על מסמכים המצהירים שבמידה ואנו לא נחזיר את הלוואה כפי שהתחייבנו, אז הם יחזירו אותה.

כמו כן ערבונות יכולות לבוא בדמות נכס שבידינו, ערבות תוכנית חסכון שיש לנו או כל דבר אחר שיאפשר לבנק להרגיש בטוח שהוא יקבל את כספו.

להציג תלושי משכורת וטפסים המעידים על מצב החשבון ואם קיימות תוכניות חסכון שונות- תלושים וטפסים אלו יאפשרו לבנק לבדוק את מצבכם הכלכלי, עד כמה אתם נזילים מבחינה כספית, האם נכנסת לכם משכורת באופן קבוע ועוד. כל זה יעיד על יכולתכם להחזיר את ההלוואה.
 
במקרה של לקיחת הלוואה לצורך רכישת דירה אזי שהבנק יבקש מכם לעשות ביטוח משכנתא (דרך הבנק או בחברת ביטוח), במסגרת ביטוח זה תשלמו פרמייה קבועה ואם יום אחד תחדלו מלהחזיר את תשלום המשכנתא לבנק, הבנק יהיה רשאי לדרוש את הכסף מהביטוח שלכם.


מדוע יש תנאים לקבלת הלוואות
 
כל בנק או כל מוסד המעניק הלוואה חוץ בנקאית, מציב תנאים בפני הלווה בטרם הוא מעניק לו הלוואה. תנאים אלו יש להם מספר מטרות:

ראשית, להעניק לבנק או למוסד ערבות שהלווה יוכל להחזיר את ההלוואה. ישנה הכרה שהלווה יצטרך זמן עד שיוכל להחזיר את ההלוואה, ובוודאי שהוא יוכל לעשות את זה בתשלומים, אבל הדרישות של הבנק מהלווה הן להציג בפניו הוכחות שהוא אכן יוכל להחזיר את ההלוואה בעתיד.

שנית, לשמש גורם מרתיע בפני מי שלא ירצה או לא יוכל להחזיר את ההלוואה. אם ניקח למשל את הערבות, עליה אנו מחתימים קרובי משפחה או חברים, מתוך מטרה שאם אנו לא נחזיר את ההלוואה הם יצטרכו לעשות זאת במקומנו, מה שיעמיד אותנו במצב לא נעים.

שלוש, תנאים לקבלת הלוואה מונעים מצב של כאוס בתחום. כך לא כל אחד נכנס לבנק ומבקש הלוואה, אנשים חושבים פעמיים אם לקחת הלוואה.

זה עובד גם הפוך, מאחר וכל
בנק וכל מוסד חוץ בנקאי, רוצה שאנחנו ניקח אצלו הלוואה, אז ישנה תחרות על התנאים שמציעים ללווים, כאן הכוונה לתנאים שמציע הבנק או המוסד החוץ בנקאי ללווה (ריביות, משך זמן החזרה ועוד) כדי לקחת אצלו הלוואה.


בעת המשבר הכלכלי האחרון הופתעו לגלות בארה"ב, שבישראל לא כל אחד יכול לקבל הלוואה וכדי לקבל אותה יש לעמוד בתנאים קפדניים

 

 12/08/2010    needaloan.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theloan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 theloan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הלוואות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הלוואות
מחפשים מידע על הלוואות בנקאיות? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם גופים אמינים ומובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סכום ההלוואה:
האם חשבונך בבנק מוגבל ?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!