theloan.co.il

הלוואות לרכב - איך הליסינג שינה את כללי המשחק


למרות שהמצב הכלכלי הקשה והמחאה החברתית הפכו לחלק משיחת היום, נדמה כי ענף מכירות הרכב לא הושפע כלל מהשינויים הכלכליים המתרחשים במדינה.
למעשה, רק בשנת 2010 נמכרו למעלה מ-160,000 כלי רכב חדשים בישראלבהיעדר תשתיות ראויות של תחבורה ציבורית בארץ, מרבית הציבור הישראלי ממשיך להיות תלוי ברכב הפרטי כדי להתנייד ממקום למקום. בשל כך, ענף הרכבים הוא אחד הענפים הבודדים שלא הושפעו מהמיתון בארץ, אלא להיפך- הביקוש בענף ממשיך לצמוח באופן מתמיד בכל שנה.

מצב זה מתאפשר רבות הודות למקורות הלוואה נמאפשרים לקהל הלקוחות לרכוש את רכב חלומותיהם בתנאים נוחים. בשורות הבאות ננסה ללמוד אילו אפשרויות עומדות בפני מי שמעוניין לרכוש רכב ומהי האפשרות המומלצת.


האם כדאי לקחת הלוואה מהבנק?

כיום קיימות מספר דרכים שבאמצעות ניתן להשיג מימון רכב. האפשרות הברורה והזמינה מכולן היא כמובן ההלוואה מהבנק. אלא שפחות ופחות ישראלים מנצלים את ההזדמנות הזו ומעדיפים במקום זאת לפנות לאחת מהאלטרנטיבות הקיימות.

ישנן מספר סיבות לכך: הלוואה בנקאית לצורך מימון רכב 'סותמת' את הגולל על מסגרת האשראי הבנקאית. הסיבה השניה היא שבמסגרת הלוואה בנקאית תצטרכו לשלם ריביות גבוהות שייקרו באופן אפקטיבי את עלות הרכב. בנוסף, ישנם בנקים שלא ישמחו להעניק לכם הלוואות מלכחילה, תלוי במצב הכלכלי שלכם לפני מועד בקשת ההלוואה.

הלוואות לרכב

רכישת רכב בליסינג שינה את שוק המכוניות בישראל ויותר ישראלים בוחרים באופציה זו


מהן האלטרנטיבות שלנו

למרבה המזל, אין צורך להסתמך על הבנק לבדו לצורך קבלת
הלוואות לרכב. למעשה, הלוואות חוץ בנקאיות הופכות להיות לפתרון הפופולרי ביותר בכל הקשור לעולם מכירות הרכבים.

הלוואות חוץ בנקאיות ניתן לחלק לשתי קטגוריות: הלוואות חוץ בנקאיות הכרוכות בשיעבוד הרכב והלוואות חוץ בנקאיות ללא שעבוד.

לכל הלוואה ישנם חסרונות ויתרונות- הלוואות חוץ בנקאיות ללא שעבוד הרכב ניתן לקבל רק עד תקרה מסויימת, משמע שאת חלק מהסכום תצטרכו לגייס בעצמכם באמצעות הון עצמי. מדובר בהלוואה בעלת גובה החזר נוח יחסית, שניתן לפרוש עד תקופה של חמש שנים. מאחר שהלוואה כזו אינה כרוכה בשעבוד הרכב, בטרם קבלת אישור ההלוואה, יצטרך הגורם המממן לבחון קריטריונים שונים הקשורים להיסטורייה הכלכלית שלכם, ממש בדומה לבנק. כך למשל, אם יתברר שחילקתם לאחרונה צ'קים רבים ללא כיסוי, מקור המימון יהיה רשאי לסרב להלוואה.

במידה ותחליטו לקבל הלוואה לרכב תוך כדי שעבדו, משמעות הדבר הוא שהרכב לא יהיה שייך לכם אלא לגורם מימון, עד למועד שבו שתסיימו להחזיר את ההלוואה. במידה ולא תוכלו לעמוד בגובה ההחזר כמצופה, גורם המימון יהיה רשאי לממש את ההלוואה באמצעות לקיחת הרכב. מצד שני, הלוואות הכרוכות בשעבוד הרכב הן בדרך כלל נדיבות יותר מהלוואות ללא שעבוד, שכן לגורם המימון יש את הרכב כבטחון ולכן קיימת מוטיבציה להעניק ללווה סכום גדול יותר מלכתחילה. במידה והחלטתם לקחת הלוואה חוץ בנקאית, חשוב לוודא שתוכלו לעמוד בגובה ההחזר החודשי.
 
 
הלוואה חוץ בנקאית מול ליסינג

לצד ההלוואה החוץ בנקאית, קיימת אפשרות נוספת עבור מי שמעוניין להשיג
מימון לרכב ללא הצורך בהון עצמי- הליסינג הפרטי. שיטת עבודה זו עובדת כך: הלקוח ידרש להמציא מקדמה בסך 15%-50% מערכו של הרכב.

בהמשך, יתבקש הלקוח לשלם כמדי חודש בחודשו תשלום קבוע ללא הצמדה בעבור השימוש ברכב. בתום תקופת ההשכרה, יוכל הלקוח לבחור האם להוסיף סכום נמוך יחסית בעבור רכישת הרכב או שמא לקבל רכב חדש במקומו (או לחילופין להמשיך את העסקה הקיימת). עסקת ליסינג עשויה להתייחס אך ורק להשכרת הרכב עצמו או לשירותים נוספים, כמו שירותי תחזוקה, בדיקות תקופתיות ותיקונים. הלוואות לרכב שמבוססות על ליסינג כרוכות בכמה חסרונות שיש לקחת בחשבון לפני ביצוע העסקה:

ראשית, במהלך כל תקופת העסקה, הרכב למעשה אינו שייך לכם. ניתן להשוות זאת לדירה שכורה, כלומר אתם תידרשו לשלם תשלומים חודשיים על רכוש שהוא אינו שלכם.

שנית, גובה המקדמה בדרך כלל גבוה יחסית, ולכן בכל מקרה תצטרכו להמציא סכום התחלתי משלכם כדי להיות זכאים לבצע עסקה כזו. מי שאין ברשותו סכום כזה, יצטרך לפנות לבנק לצורך קבלת הלוואת מימון, עם כל ההשלכות הנגזרות מכך.

דוגמא לעסקת ליסינג באלבר: מאזדה אקטיב 3, שמחיר המחירון שלה הוא 120,000 ש"ח. במסגרת עסקת הליסינג תתבקשו לשלם מקדמה בסך 48,000 ש"ח, ובהמשך תתבקשו לשלם מחיר קבוע של 485 ש"ח למשך 30 חודשים. בתמורה לכך תינתן לכם הזכות לרכוש את הרכב בתום תקופת התשלומים, לשדרג לרכב חדש או להמשיך לעסקת ליסינג ל-30 חודשים נוספים.

מי שחושש לסגור עסקת ליסינג שלא תתאים לו, בוודאי ישמח לגלות כי קיימות חברות ליסינג רבות שמעמידות בפני הלקוח יועץ מקצועי שתפקידו להתאים את תוכנית הליסינג המתאימה. לצד חברת אלבר שנחשבת למובילה בתחום הליסינג, ניתן למצוא חברות מוסיפות כדוגמת אופרייט ליס, דורנט ואוטו ליס, שכולן מציעות ליסינג פרטי בתנאים שונים ועובדות עם יבואני רכב מגוונים.

טיפים לגבי עסקאות ליסינג מוצלחות

השתדלו לבחור ברכבים מדגמים ששומרים על ערכם לאורך השנים, כך תוכלו להבין מה יהיה שוויו של הרכב בתום סיום הליסינג ותוכל לחשב מה יהיה ההפרש שתצטרכו להשלים כדי לבצע את רכישת הרכב.

הטיפ השני הוא לא לחשוש להתמקח- אמנם ההורים תמיד לימדו אותנו שרק בשוק אפשר להתווכח, אבל האמת היא שגם בכל הקשור לעסקאות הליסינינג מותר ואף רצוי להפגין קצת חוצפה ישראלית, שכן במקרים רבים היא מוזילה באופן משמעותי מערך העסקה.


קשה לקבוע באופן חד משמעי איזו מהאלטרנטיבות משתלמות יותר, שכן כאן תקף הכלל 'כל מקרה לגופו'.
בהגעתכם להשכיר רכב חדש, עליכם לבדוק מול חברת הליסינג שבה בחרתם עם אילו יבואני רכב היא עובדת ולקבל מספר הצעות מחיר עבור הדגמים שבהם הבעתם עניין.

 

 05/01/2012    theloan.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theloan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 theloan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הלוואות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הלוואות
מחפשים מידע על הלוואות חוץ בנקאיות? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם גופים אמינים ומובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סכום ההלוואה:
האם חשבונך בבנק מוגבל ?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!