theloan.co.il

מחזור הלוואות - מה זה ומתי נעשה את זה?כאשר אנחנו לוקחים הלוואה, אנחנו במצב כלכלי מסוים, מה קורה כאשר המצב משתנה או השוק יכול להציע לנו הצעה טובה יותר?מחזור הלוואות, REFINANCING בלע"ז, היה בשנים עברו כלי מקצועי, כמעט ספקולטיבי, בידיהם של אנשי עולם הפיננסים והיזמות.

עם זאת, בשנים האחרונות מודעות הציבור בכללותו לכלי של מחזור הלוואות עלתה פלאים, ולמעשה מדובר היום בשירות ציבורי נפוץ אף יותר מן המשכנתא.
הלוואות

מה זה מחזור הלוואות?

ההגדרה היבשה (והלא מסובכת מידי) היא לקיחת הלוואה חדשה כדי לכסות את החוב של הלוואה קיימת.

זוהי הדוגמא הפשוטה ביותר של מחזור הלוואות, אם כי קל כמובן לדמיין תסריטים מסובכים יותר, כמו מחזור הלוואות על ידי מספר הלוואות שונות, על ידי הלוואות מסובכות יותר כמו הלוואות משכון, ועוד.


אם מחזור הלוואות זה לסגור הלוואה בעזרת הלוואה אחרת, מה הרווחנו?

ובכן, הסיבות לביצוע מחזור הלוואות יכולות להיות רבות מאוד ומגוונות לא פחות. להלן נתאר כמה סיבות נפוצות (וטובות) למחזור הלוואות.

שינוי במצב הריבית במשק- זוהי למעשה הסיבה הטובה ביותר למחזור הלוואות. בחלק נכבד מן ההלוואות, הריבית על הסכום הנלווה לא נקבעת בצמוד למדד אלא בצורה קבועה. במקרים אחרים, גם כאשר הריבית מוצמדת למדדים אלו או אחרים, היא עלולה להתגלות כגבוהה יותר מהצעות אחרות וחדשות יותר בשוק.

במקרה כזה, הגיוני לקחת הלוואה חדשה בריבית נמוכה יותר, שכן כך עלולים להחסך אחוזים מן הסכום, שבהלוואות גדולות יכולים להגיע למאות אלפי שקלים.

עם זאת, חשוב מאוד לבצע מחקר מדוייק ומעמיק טרם מחזור הלוואה מסיבה זו (למעשה אמירה זו נכונה לגבי כל פעולה פיסקלית משמעותית כמו מחזור הלוואות, מכל סיבה שהיא). לעיתים קרובות החיסכון הוא שברי אחוזים, שלא יהיו משמעותיים באמת.

בנוסף, בכל מחזור הלוואות קיימות עלויות נלוות כמו עלות אישור ההלוואה החדשה, עמלת פרעון מוקדם על ההלוואה הקיימת, שכר טרחה של עורכי דין, חשבונאים ושאר בעלי מקצוע, ועוד.

כמו כן, יתכן ותנאים אחרים של ההלוואה החדשה (כמו גובה התשלום החודשי, קנסות על איחורים ועוד) גרועים יותר, ויש לשים את הלב להסכם ההלוואה בכללותו.

אי נוחות של התשלומים החודשיים- במקרים של הלוואות ארוכות שנים (מישהו אמר משכנתא?) כושר ההשתכרות עלול להשתנות משמעותית מאוד לאורח תקופת ההלוואה.

כך יכול להווצר מצב בו תעדיפו לשלם יותר כל חודש כדי "להפטר" מן החוב מהר יותר, או לחליפין תעדיפו לחיות את הרגע ולהאריך את זמן פריעת החוב מעט יותר.

שינוי בסטטוס של הנכס- סיבה זו רלוונטית במיוחד ליזמים, בייחוד ליזמים בתחומים עתירי סיכון כמו נדל"ן, היי טק וכו'. במקרים רבים, עם הזמן, הנכס הופך למניב יותר, או "השקעה בטוחה יותר", ממה שהיה בזמן קביעת ההלוואה.

במקרים כאלה מחזור הלוואה יאפשר השגת הלוואה בתנאים נוחים יותר, העלאת תזרים המזומנים שנכס מניב, ושחרור חלק מההון העצמי של היזם לצורך פרוייקטים חדשים.


ואיך נכנסה משכנתא לסיפור

סוג נפוץ במיוחד של מחזור הלוואות הוא מחזור משכנתא. כיוון שמדובר בהלוואה ארוכת שנים במיוחד, שמהווה התחייבות כספית משמעותית ביותר (לרוב המשמעותית ביותר) עבור מרבית משקי הבית בישראל, מובן מאיליו כי שינויים במצב הכלכלי של הלווה או של המשק בכללותו יכולים להצדיק, במקרים רבים, מחזור הלוואות של משכנתא.


הפנייה אל מחזור משכנתאות גדל בעשור האחרון, גם בגלל הרעה במצב הכלכלי וגם בגלל עלייה במודעות של אנשים לתחום12/08/2010    needaloan.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theloan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 theloan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר הלוואות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הלוואות
מחפשים מידע על הלוואות בנקאיות? מלאו את הטופס
אנחנו עובדים עם גופים אמינים ומובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סכום ההלוואה:
האם חשבונך בבנק מוגבל ?:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!